Exkurze do Národního divadla – třídy 5. A a 5. B

V pondělí 5. června jsme se vypravili na exkurzi do Národního divadla. Ujaly se nás dvě paní průvodkyně, jedna se věnovala 5. A, druhá 5. B. Prohlídku jsme zahájili v šatně, kde jsme se dozvěděli nejdůležitější informace o stavbě Národního divadla.

Potom jsme se vydali na prohlídku základních kamenů. A pak už jsme jen stoupali, prohlíželi si jednotlivé prostory, až jsme vystoupali do 2. galerie. Nakonec jsme se pokochali krásným výhledem na historickou Prahu.

Po prohlídce divadla jsme ještě zamířili na Kampu, zastavili jsme se u Werichovy vily a prohlédli jsme si sochy miminek u Sovových mlýnů. Přes Karlův most jsme došli na zastávku tramvaje a plni zážitků jsme se vrátili zpět ke škole.

Lenka Pilíková

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2023-06-Exkurze-do-Narodniho-divadla-tridy-5A-a-5B/