Exkurze do Národnímu muzea

V pátek 14. června 2024 jsme s naší třídou vyrazili na exkurzi do Národního muzea. Nejdříve jsme se ale prošli Prahou, tuto krásnou procházku nám velmi zajímavě komentovala paní učitelka Mgr. Justová Renata. Zastavili jsme na Staroměstském náměstí, u Stavovského divadla, a i na Václavském náměstí, kde jsme se nasvačili a šli jsme do muzea. V šatně jsme si odložili batůžky a kabáty. A exkurze může začít! 😊

Nejprve jsme se podívali shora na skleněnou kupoli a přitom kráčeli po skleněné podlaze. Ten pocit byl super. Pak jsme sešli o pár pater a byli jsme tentokrát pod skleněnou kupolí u byst slavných historických osobností. Potom jsme se podívali na dechberoucí smaragdy, diamanty, zlato atd…, přešli jsme i k zvířatům, už dlouho nežijícím, jako jsou mamuti, medvědopsi a podobně. Po chvíli jsme všichni přešli do vodní říše, byly tam obrovské ryby a další vodní tvorové.

Celá exkurze byla ohromující!

Kateřina Elizabeth Kinclová, 5. A
Sarah Votýpková

https://www.rajce.idnes.cz/filosofska/album/2024-06-exkurze-do-narodniho-muzea