Zájezd do Anglie – 1. – 5. den (DENÍK)

5. den – čtvrtek 20. 6. – Londýn

Pátý den ráno jsme se rozloučili s hostitelskými rodinami a vyrazili do Londýna.

Poprvé jsme nejeli autobusem, ale zkusili jsme místní vlak. Po půlhodinové cestě jsme vystoupili na zastávce London Bridge.

Naši osmáci jeli do Londýna autobusem a pak vyzkoušeli londýnské metro, zvané „tube“.

Jako první jsme se šli podívat na Tower Bridge. Hned u něj byl hrad Tower of London, kde se nachází i korunovační klenoty. Tam jsme měli rozchod, kde jsme si mohli dát svačinu, prohlédnout si klenoty a projít celý areál. Na výstavě korunovačních klenotů jsme mohli vidět i největší a nejznámější diamant Koh-i-Noor.
Dalším bodem programu byla vyhlídková plavba lodí. Viděli jsme Londýn zase z jiného úhlu. Počasí nám přálo po celou dobu, takže jsme si užili krásnou slunečnou plavbu.

Lodí jsme se přepravili na druhý břeh, kde jsme navštívili námořnické muzeum National Maritime Museum se známou plachetnicí Cutty Sark.

Poslední zastávkou před cestou domů byla královská observatoř Royal Observatory, jejímž nádvořím prochází nultý poledník.

Pak jsme nasedli do autobusu a začala nám dlouhá cesta domů.

9. C

https://www.rajce.idnes.cz/filosofska/album/2024-06-zajezd-do-anglie-5-den-ctvrtek

 

4. den – středa 19. 6.

Čtvrtý den našeho zájezdu jsme začali srazem u autobusu, ke kterému nás dovezly naše hostitelské rodiny.

Hned poté jsme zamířili směr Oxford. Cesta sice trvala 2,5 hodiny, ale utekla nám rychleji, než jsme čekali. Ve starobylém studentském městečku jsme si prohlédli různé části zdejší slavné univerzity. V době rozchodu jsme měli možnost si prohlédnout různé místní obchůdky a projít si zbytek města.

Poté jsme se nalodili do autobusu a vyrazili směr poslední destinace dne. Po dvou hodinách cesty jsme dorazili k Windsor Castle. Po krátké procházce k hradu jsme udělali pár fotek a udělali jsme si procházku k blízkému parku. Tam jsme si chvíli odpočali. Dále jsme se trochu prošli po okolí a vrátili se do autobusu.

Pak jsme se dali na cestu k rodinám na poslední přenocování.

https://www.rajce.idnes.cz/filosofska/album/2024-06-zajezd-do-anglie-4-den-streda

 

3. den – úterý 18. 6.

V úterý ráno jsme z našeho meeting pointu vyrazili na Stonehenge. Poté, co jsme dorazili na parkoviště, jsme vyrazili na dlouhou procházku až ke kamenům, kde jsme strávili nějaký čas a poté jsme se vrátili k autobusu.

Autobusem jsme odjeli do Winchestru, kde jsme navštívili město a místní katedrálu a strávili zbytek dne, k večeru jsme se vrátili zpátky k rodinám.

Celý den jsme si všichni užili, byl to skvělý a naučný zážitek.

(V muzeu ve Stonehenge nebylo možné si nevšimnout, že naši prapředci vypadají vlastně úplně stejně, jako my. Zde muž z doby bronzové a náš nejmenovaný pan učitel. 😀)

9. A

https://www.rajce.idnes.cz/filosofska/album/2024-06-zajezd-do-anglie-3-den-utery

 

1. – 2. den – neděle a pondělí 16. – 17. 6.

Náš výlet do Anglie začal dlouhou cestou autobusem. Ve čtyři hodiny ráno jsme vypluli trajektem do anglického města Dover. Na trajektu jsme si vychutnali typickou anglickou snídani.

Po dvouhodinové cestě trajektem jsme dorazili do Doveru a následovala cesta autobusem do Brightonu.

V Brightonu nás čekal celodenní program, který započal v akváriu SEA LIFE Brighton. Poté jsme navštívili Brighton Pier, kde jsme měli rozchod. Odpoledne nás čekala prohlídka muzea Royal Pavilion. Celodenní program v Brightonu jsme zakončili pohyblivou prohlídkovou věží Brighton i360. Večer jsme se rozdělili do hostitelských rodin a proběhlo naše seznámení s nimi.

Štěpánka Kitzlerová, Karolína Pšeničková, Kristýna Holečkova, 8. B

https://www.rajce.idnes.cz/filosofska/album/2024-06-zajezd-do-anglie-1-2-den-nedele-pondeli