HAPPY EARTH DAY!

22. dubna 2022 jsme v hodinách anglického jazyka slavili Den Země, ekologicky motivovaný svátek, který nám připomíná, jak důležité je věnovat pozornost naší modré planetě.

Žáci se seznámili se třemi známými způsoby, kterými lze eliminovat odpad a chránit životní prostředí, tzv. 3 R’S (REDUCE/REUSE/RECYCLE = SNÍŽIT/ZNOVU POUŽÍT/RECYKLOVAT) a zamysleli se nad tím, zda a jakým způsobem s nimi v každodenním životě aktivně pracují.

Po krátké debatě děti z pátých ročníků nakreslily na plochu tabule své „vzkazy“ zeměkouli a moc je to bavilo.

Naopak žáci šestých a sedmých ročníků se ve skupinkách intenzivně věnovali výrobě plakátů upozorňujících na významnost environmentálních témat. Klíčovým úkolem každého jednoho žáka bylo, v podobě krátkých či obsažnějších anglických vět, vyjádřit, jakou aktivitu považují pro záchranu planety Země za nejdůležitější.

Můžete si prohlédnout, jaké „myšlenky“ se jim, při tvorbě projektu, honily hlavou a rovněž si zkusit odpovědět na stěžejní otázku: „Jak bych mohl/mohla začat žít ekologičtěji?“.

Michaela Adámková

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-04-Happy-Earth-Day/