Výlet do středověké vesničky Botanicus

V úterý 26. 4. vyrazily děti ze 3. B a 4. B na výlet do středověké vesničky Botanicus poblíž Lysé nad Labem. Na výlet jsme se všichni moc těšili a opravdu jsme si ho užili.

Poznatky, které jsme tam získali, prolínaly mnoha vyučovacími předměty. V matematice jsme zjistili, jak jsme na tom s finanční gramotností, v českém jazyku jsme si zopakovali pravidla rozhovoru a etikety. V praxi jsme si ověřili znalosti z prvouky, přírodovědy a vlastivědy – příroda na jaře, ekosystém zahrada, život ve středověku, dopravní výchova.

A nesmíme zapomenout ani na tělocvik – hry v přírodě, pracovní činnosti a výtvarnou výchovu. Děti si vyrobily loutky, svíčky, mýdlo, provaz, papír, rýžovaly zlato aj. Ke svačině jsme si dali skvělé palačinky.

Abychom vám atmosféru výletu přiblížili, posíláme několik fotografií.

Květa Šrámková – tř. uč. 4.B
Mária Křivánková – tř. uč. 3.B

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-04-Vylet-do-stredoveke-vesnicky-Botanicus/