Kde se děti při cestě do školy necítí bezpečně?

Už druhé setkání pracovní skupiny k projektu Bezpečné cesty do školy se odehrálo v pondělí 22. května v budově naší základní školy ve Filosofské ulici. Děti z obou objektů přítomným odprezentovali výsledky dotazníkového šetření a společného mapování, které se uskutečnilo v předchozích dnech. Na schůzku přišli i zástupci rodičů a učitelů naší školy, představitelé MČ Praha 4, Pražských matek, projektant a také šéfové městské policie a Policie ČR.

Mapováním a dotazníkovým šetřením se podařilo vytipovat celkem dvě z dopravního hlediska nebezpečná místa u školy ve Filosofské ulici a hned tři místa u školy v Jitřní.

V Jitřní děti označily za nebezpečná místo provizorního přechodu přímo před školou a dále pak křižovatku s ulicí Klánova a křižovatku v Údolní.

U objektu Filosofská je to opět přechod přímo před školou a dále pak přilehlá velká křižovatka, kterou většina dětí na cestě do školy musí zdolat.

Nyní se věci ujmou naši osmáci. Ti provedou prověřování na všech pěti místech přímo v provozu, a to ve čtvrtek 8. června ráno a pak ještě odpoledne. Děti budou počítat projíždějící automobily a situaci monitorovat. Pak už přijde na řadu návrh řešení.

Sylva Bártková

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-05-Kde-se-deti-pri-ceste-do-skoly-neciti-bezpecne/