Malí velcí spisovatelé

Naši žáci ze 6. ročníku uspěli v literární soutěži pořádané MČ Praha 4.

V kategorii kolektivní dílo na téma “Strašidelná povídka z místa, kde žiji”, se umístili mezi nejlepšími. Celkem bylo porotou posuzováno přes 130 povídek. Čestným členem poroty byl i Jiří Žáček, se kterým se naši “spisovatelé” mohli osobně setkat na slavnostním vyhlášení na Nuselské radnici.

Každý z našich soutěžících svou povídku doplnil i vlastními ilustracemi. A o čem psali? Většinou o docela běžných situacích, třeba samotě, o cestě z tréninku, zlém snu. Ty mohou častokrát nahnat větší strach než setkání s příšerami.

Povídka Honzy Rezka ze 6.A byla vybrána k ukázkovému čtení na slavnostním vyhlášení vítězů. Žáci byli odměněni hezkou cenou a společně si pochutnali na výborném dortu.     

Blahopřejeme!

Elena Zbořilová

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-04-Mali-velci-spisovatele/