Mikuláš na Filosofské

Letos jako každý rok se v úterý 5.12. v 7.40 změnila naše škola v rejdiště čertů a andělů. Andílci a jedna milá čertice (vše v podání žáků a žákyň z našich 9. tříd) se sešli pod vedením vrchní ďáblice pí. uč. Davidové v šatně školy, kde svou přítomností zpestřili ostatním školákům chladné zimní ráno.

Vzhledem k něžným dušičkám našich nejmenších jsme se letos rozhodli, že čerty do šatny nevpustíme, s výjimkou výše zmíněné roztomilé růžové čertice. Ostatní pekelníci mezitím čekali v útrobách školy, až budou moci vyrazit mezi naše žáky

V 8.00 se k nebešťanům přidali tři důstojní Mikulášové a banda čertů a všichni se rozdělili do tří týmů. Tým, složený z nejdůstojnějšího Mikuláše, tří nejněžnějších andílků a dvou roztomilých čertic, se ujal milé povinnosti pobavit naše žáčky budoucí, a sice děti z MŠ Němčická.

Další tým se vydal do 1. – 4. tříd. A ti nejhustší týpci vyrazili do 5.-8. tříd.

Mikuláš, provázený čerty a anděly, vešel důstojně do třídy, kde už na něj s napětím čekali naši žáci. Zejména v 1. a 2. třídách byly děti napjaté, co má Mikuláš napsáno v knize hříchů. Ale mnoho toho nebylo a až na sem tam nějaké to zapomenutí se o větší hříchy nejednalo. Takže nakonec ani jeden žák a ani žádný vyučující neskončili v pekle. Nicméně bylo kouzelné pozorovat, jak i ti největší drsňáci z řad našich nejmenších tak trochu ztráceli svou jistotu tváří v tvář Mikulášovi a jeho suitě.

Poté, co děti odrecitovaly básničku nebo zazpívaly písničku, se jim dostalo zasloužené sladké odměny. A protože ji dostali i naši deváťáci, kteří se svých rolí zhostili na jedničku podtrženou, byli nakonec šťastní a spokojení všichni .

Po nadílce se i andílci, čerti a Mikulášové odebrali na svou základnu k odmaskování a jako každým rokem došlo na slova pí. uč. Davidové: „Nepřipadá vám ta škola jako tábor, kdy až poslední týden zjistíte, že to nebylo zas tak špatný?!?“ 🙂 Dlužno říct, že všichni nadšeně souhlasili.

Napsala: Vrchní ďáblice J. Davidová

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-12-Mikulas-na-Filosofske