Na Pohár Rozhlasu mezi nejlepšími

V krajském kole atletických závodů o Pohár Rozhlasu jsme v letošním roce sice nezvítězili jako loni, ale i tak jsme patřili mezi nejúspěšnější školy. Už samotná účast tří družstev ve třech kategoriích ze čtyř je ojedinělá.

V letošním Poháru se pak nejlépe umístily starší žákyně, které vybojovaly jako tým celkově 2. místo. Hlavní oporou družstva byla Daniela Kotková, která zvítězila dominantním způsobem v obou svých disciplínách (výška, dálka). Dále to pak byla vysoká úroveň všech výkonů ostatních žákyň, která nás nakonec vynesla až na druhé místo. Družstvo starších žákyň nastoupilo ve složení – Daniela Kotková, Kristýna Koberová, Tereza Obuškevičová, Eliška Pekárková, Sofie Konvalinová, Barbora Bumbalová a Tereza Kunešová (všechny Jitřní).

Starší žáci letos obhajovali první místo z loňských závodů, kdy v kategorii mladších žáků dokázali zvítězit. Po přechodu většiny žáků do vyšší kategorie, letos na vítězství bohužel nedosáhli. I tak podali slušné výkony a umístili se na pěkném 4. místě. Výrazné výkony v této kategorii předvedly především Samuel Konvalina (1500 m 1. místo, Výška – 2. místo) a Sebastian Hykš (dálka, koule). Trochu nás může mrzet nepodařená štafeta resp. předávka v ní. Ale ani lepší čas ve štafetě by nám ke 3. místu nepomohl. Starší žáci nastoupili k závodům ve složení – Samuel Konvalina, Sebastian Hykš, Martin Kober, Robin Adamec, Miroslav Koucký a Vojta Cihlář (všichni Jitřní).

Třetí družstvo v Poháru, a taktéž kompletně složené ze žáků ZŠ Jitřní, bylo družstvo ml. žáků. Už samotný postup do krajského finále byl úspěchem, ale to kluky neuspokojilo a ve všech disciplínách se opravdu snažili vyrovnat ostatním soupeřům. Dařilo se především Tondovi Jakubův patřil k nejlepším jak v dálce, tak i ve sprintu na 60 m. Prokop Smetana pak předvedl svoje schopnosti při závodě na 1000 m. Po sečtení bodů to nakonec bylo solidní 5. místo. Mladší žáci závodili v sestavě –  Antonín Jakubův, Prokop Smetana, Jan Morava, Ondřej Pelant, Pavel Hrdlička, Matyáš Stibůrek a Jakub Novosad.

Všechna tři družstva se tak společně postarala o více než skvělou reprezentaci naší školy a za jejich výkony si zaslouží pochvalu a uznání.

R.Bednář

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-05-Na-pohar-Rozhlasu-mezi-nejlepsimi/