Návštěva 1. A u hasičů v Modřanech

19. 11. navštívily děti z 1. A hasiče v Modřanech. Hned u vstupu nás zaujala vyblýskaná starodávná stříkačka. Povídali jsme si velice zajímavě o ohni od pravěku až do dnešní doby.

Nejvíce nám zůstalo v paměti, že oheň je zlý i hodný. Pokud se setkáme s tím zlým ohněm, jsou tu hasiči, kteří nám pomohou. Už víme, že hasiči zachraňují lidské životy při povodních, autonehodách, ale zachraňují i naše domácí mazlíčky – kočičky, ptáčky, pejsky, kteří se ocitli v nesnázích.

V garážích hasičů jsme viděli na vlastní oči celou jejich výbavu v hasičských autech, oblečení i tyč, po které sjíždějí k autům, když je poplach a jedou zachraňovat. Vyzkoušeli jsme si i sezení v hasičském autě. Potěžkali jsme si hadice, které hasiči nesou i 4 najednou.

Celé dopoledne rychle uteklo a my jsme se museli vrátit do školy. Teď víme, jak je práce hasičů náročná a mají náš obdiv.

Martina Holečková

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2019-11-Navsteva-1A-u-hasicu-v-Modranech/