Návštěva dětí z MŠ Němčická

V pátek 8. 3. 2019 nás navštívily děti z MŠ Němčická. Přišly se podívat na hodinu angličtiny mezi naše nejstarší – mezi naše deváťáky. Pilně a pečlivě jsme se na jejich návštěvu připravovali a moc jsme se na ně těšili.

Na začátku hodiny měli naši budoucí prvňáčci možnost vybrat si parťáka, který je pak provázel celou hodinou. Naši budoucí žáčci se nejdřív maličko ostýchali, ale než jsme se nadáli, měl každý žák 9. třídy po svém boku nového malého kamaráda. Nejdříve se, pěkně po anglicku, vzájemně představili, a mohli jsme začít.

Nejdřív nám za asistence mých šikovných deváťaček mohli naši budoucí žáci ukázat, jak už znají anglická slovíčka. Kartičky s obrázky zvířátek střídaly obrázky jídla, hraček a číslic. Co jsme neuměli, to jsme se naučili. Napovídání bylo pro tentokrát výjimečně povolené. 🙂 Asi úplně nejlépe nám šly barvy, tam ani nebylo třeba napovídat.

Potom naši malí hosté vybarvovali podle pokynů, pochopitelně anglických, obrázek lidského obličeje. A poté nakreslili portrét svého dnešního průvodce, aby věděli, kdo se jim dnes o angličtině věnoval.

Nakonec jsme se naučili anglickou písničku „What a wonderful party“, kterou jsme si zazpívali i zatančili. Hodinu si užili malí i velcí a teď už se jen těšíme, až se všichni potkáme u zápisu do 1. tříd.

J. Davidová

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2019-03-Navsteva-deti-z-MS-Nemcicka