Návštěva Instituto Cervantes

Ve středu 22. května 2019 navštívili žáci španělštiny z osmých tříd Instituto Cervantes v Praze, španělský institut pojmenovaný po autorovi slavného díla Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha.

Během komentované prohlídky jsme si rozšířili naše znalosti španělské kultury a procvičili španělštinu při konverzaci s rodilými mluvčími z různých regionů Španělska. Dozvěděli jsme se, co je to zkouška DELE a při následném ověřování nově nabytých znalostí jsme byli velice úspěšní a odnesli jsme si domů pěkné ceny.

Že knihovna není nuda, obzvlášť ta španělská ne, jsme se přesvědčili na vlastní kůži v knihovně Carlose Fuentese. Knihovnické značky nás už nezaskočí, ba naopak, byli jsme to my, kdo příjemně překvapil! Naše dovednosti a spontaneitu ocenili dokonce i sami Španělé. Španělská kultura se nám prostě dostala pod kůži. 🙂

O tom, že jsme si prohlídku užili, se můžete přesvědčit na přiložených fotografiích. Už teď se těšíme na příští návštěvu. ¡Hasta pronto!

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2019-05-Navsteva-Instituto-Cervantes/