Obchodní centrum GIPERKA – projekt dětí ze 3. B

Ve středu 23.6. se žáčci ze 3.B pustili do projektu OC GIPERKA. Tento projekt prolínal téměř všemi vyučovacími předměty a i s přípravami jsme mu věnovali cca týden.

Nejprve jsme museli zvolit vhodný název OC. Návrhů bylo několik, ale nakonec zvítězilo označení GIPERKA (od slova gepard). Během tohoto projektu jsme si vysvětlili rozdíly mezi obchodem a službou, seznámili jsme se s některými pojmy finanční gramotnosti, jako např. vyúčtování, zisk, výdaje, spoření, platební karta apod.

Pracovali jsme s kalkulačkou, prohloubili jsme si početní úkony do 10 000.

V ČJ jsme se soustředili na slovní zásobu, zásady rozhovoru a etiketu. Ve VV a PČ jsme vytvořili vývěsní štíty, platební karty, vizitky, účtenky atd. Skupinky plánovaly vhodné kostýmy, vybavení obchodů a provozoven služeb.

V TV nás Terezka, Tobík a Magdalenka A. v praxi seznámily se základy rehabilitace a masáže. Informace získaly od maminek. To byl totiž další cíl projektu – získávat informace a pracovat s nimi.

Měli jsme i vlastní ochranku – andělky / anděla spravedlnosti.

V neposlední řadě bych chtěla moc poděkovat maminkám, které nám pomohly s občerstvením, kostýmy a poskytnutím zboží do našich obchůdků a provozoven.

I když jsme se většinu školního roku viděli pouze online, podařilo se nám téměř všechny cíle projektu splnit.

A to nejdůležitější – dnešní den jsme si užili!

Posíláme i několik fotografií  🙂

Za všechny
Květa Šrámková

https://www.facebook.com/zsfilosofska/posts/10158432981478231