OVOV – finálové kolo v Brně

 Ve čtvrtek 7.9. jsme vyrazili na třídenní finálové kolo odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) do Brna, kam jsme se kvalifikovali z krajského kola. Tým ze ZŠ Filosofská – Jitřní reprezentovaly tyto dívky Adéla Trnková, Veronika Hanzlíková, Žaneta Mrázová a Vendula Obuškevičová. Tým chlapců tvořili Ondřej Pelant, Jakub Novosad, Jan Morava a Prokop Smetana. Doprovod se skládal z trenérů, fanoušků a učitelů Jaroslava Teplana a Adama Rojdla.

Po příjezdu do Brna nás čekala registrace a ubytování na kolejích VUT Purkyňova. Následně jsme se společně vydali na společný oběd, abychom nabrali sílu  na nácvik slavnostního nástupu. Všichni jsme první den v pohodě přežili a mohli se těšit na první závodní den.

V pátek ráno nás čekal budíček již v půl sedmé, brzká snídaně a odchod na stadion, kde nás čekala pořádná fuška.

V devět hodin začal slavnostní nástup, který společně vytvořili všichni žáci, učitelé a olympionici skrz několik generací. Mohli jsme tak společně složit hold české vlajce, české hymně a vyslechnout si slib sportovců ohledně dodržování pravidel a zásad fair play.

Poté se všichni mohli připravit na pět disciplín, které probíhaly první den. Postupně jsme absolvovali shyby, švihadlo, 60 m, dálku a hod medicinbalem. Všichni do toho dávali všechno, ale byla zde spousta výborných závodníků, a tak rozdíly mezi družstvy nebyly velké. Bohužel po běhu na 60 m jsme ztratili Jakuba Novosada, který si natáhl tříslo. Musíme podotknout, že se zde ukázala týmovost a všichni byli Kubovi vekou oporou.. Takže jsme první den dozávodili na 33. místě.

Druhý závodní den byl pro nás mnohem zajímavější, neboť jsme zde měli silnější disciplíny. Jednalo se o hod krikeťákem, leh-sedy, kliky, trojskok a 1000 m.

Všichni nechali poslední závodní den na závodišti srdce, čímž jsme se postupně zvedali umístěním škol. Nakonec veškeré naše snažení a zlepšení stačilo na posun na 27. místo.  Musím zde zmínit, že Kuba svůj tým nenechal na holičkách a pomohl mu ještě ve dvou disciplínách, ve kterých předvedl nadstandarní výkony. Zároveň bychom zde chtěli vypíchnout mimo jiné umístění Ondřeje Pelanta, který se ve své kategorii umístil na skvělém 12. místě.

Před všemi zúčastněnými musíme smeknout klobouk, neboť závody to byly nesmírně náročné  jak na fyzickou, tak i na psychickou výkonnost. Musíme sportovcům z naší školy pogratulovat za skvělý výsledek, neboť se dokázali kvalifikovat z obvodního a krajského kola a neztratit se i v závěrečném finálovém kole, kterého se zúčastnilo 44 nejlepších škol z celé republiky. Kluci i holky příkladně reprezentovali svoji školu svým vystupováním a chováním, čímž bychom jim chtěli poděkovat za skvěle strávené dny.

Rovněž bychom chtěli poděkovat organizátorům za skvělý průběh závodů, kde všechno běželo jako na drátkách a v případě problémů o jeho okamžité řešení.

Jaroslav Teplan

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-09-ovov-finalove-kolo-v-brne/