Po stopách Bernarda Bolzana aneb Cesta z města 9. B

Na poslední společný výlet jsme se rozhodli vyjet tak trošku mimo civilizaci, do panenské přírody na Vysočině. V malebné vesničce Těchobuz jsme se zanedlouho cítili „jako doma“. Podařilo se nám v ní, během pár chvil, rozpustit všechny stresy a napětí, které jsme, díky přijímacímu řízení na střední školy, dlouhodobě zažívali, a pořádně zrelaxovat v akčním duchu.

První den jsme navštívili galerii významného myslitele 19. století, matematika, filozofa a teologa Bernarda Bolzana, který pobýval v Těchobuzi na zámku u rodiny Hoffmannů v letech 1825 až 1841, a napsal zde řadu významných děl. Prošli jsme se rovněž podél rybníků a lesů v blízkém okolí, navštívili přední těchobuzské památky, včetně polygonální stodoly, v níž jsme měli možnost se seznámit s historickými nástroji pro sklizeň úrody.

Nejvíc jsme si ale užili druhý den, ve kterém nás čekala zábavná soutěž Can you make it. V šesti týmech jsme vyrazili na několikahodinovou dobrodružnou misi, plnili řadu výzev a úkolů, včetně poznávacího kvízu sladkovodních živočichů. Měli jsme rovněž mimořádnou možnost zkontaktovat se s obyvateli vesnice, vykonat pro ně dobrý skutek, nakrmit domácí zvířata, popovídat si o každodenním životě. Někteří z nás si tak poprvé v životě zkusili posekat trávu, vyfotit se se slepicí, vzít do ruky slepýše. Připadalo nám až neskutečné, kolik úžasných zážitků lze prožít během jednoho (ne)obyčejného odpoledne.

Třetí den jsme po skvělém obědě vyrazili opět směr Praha. Co bylo na našem výletě nejlepší? Rozhodně ČAS, který jsme mohli trávit společně. Podařilo se nám vytvořit rozsáhlou síť nezapomenutelných vzpomínek, které nám nikdo nikdy nevezme. 🙂

Žáci 9. B

https://www.rajce.idnes.cz/filosofska/album/2024-06-po-stopach-bernarda-bolzana-aneb-cesta-z-mesta-9b