Polytechnické vzdělávání – Akademie řemesel Zelený pruh

V úterý 8. 1. jsme se již potřetí vydali na Zelený pruh do Akademie řemesel, abychom si vyzkoušeli další rukodělné práce.

Děvčata si tentokrát vyrobila podložku z mozaiky pod hrnec nebo konvici. Naučila se pracovat s lepidlem na dlaždice, se spárovací hmotou a se svojí trpělivostí a jemnou motorikou, která je potřeba k detailní práci s mozaikou. Výsledné výrobky tak byly originální, hrály všemi barvami a probudily kreativitu.

Chlapci tentokrát pracovali se dřevem, naučili se nařezat správně dlouhé dřevěné hranoly a dozvěděli se o důležitosti použití lepidla při přibíjení hřebíků do dřeva. Výsledným výrobkem pak byl dřevěný košík.

Třída 8. E

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2019-01-Polytechnicke-vzdelavani-Akademie-remesel-Zeleny-pruh/