Pomůžeme znovu opuštěným dětem?

Vánoce se blíží a s nimi i jedna naše hezká tradice: sbírka Děti dětem, které se naše škola zúčastní už popáté.

Do školy můžete už od teď až do Vánoc stejně jako v předchozích letech nosit hygienické potřeby, které poputují k těm nejpotřebnějším – opuštěným dětem vyrůstajícím bez rodičů v Dětském centru Praha. Ano, to je ten bývalý kojenecký ústav v pražské Krči.

Jak jsme od paní vrchní sestry Mileny Kozlové zjistili, letos v domově nejvíce postrádají tyto věci: vlhké hygienické ubrousky, tuhá mýdla, tekutá mýdla, dětské šampony, pěny do koupele, olejíčky po koupeli a pak také pleny č. 6 z drogerie DM pro jednoho chlapečka s vážným zdravotním postiženým.

Sbírku jako obyčejně zaštiťuje městská část Praha 4, která se také postará o svoz všech darů a jejich přepravu do Dětského centra.

Své dary noste do vestibulu školy, kde vás už bude navigovat naše milá paní Hodoušová.V Dětském centru za všechny dary předem moc a moc děkují!

„Dětem vlastní rodinu nahradit nemůžeme, ale snažíme se jim dávat maximální péči, lásku a vytvořit příjemné prostředí, ve kterém by se cítily dobře,“ napsal loni, kdy se školám z Prahy 4 podařilo shromáždit darů za více než 140 000 korun, v děkovném dopise Karel Filip, ředitel Thomayerovy nemocnice, pod kterou Dětské centrum spadá.

( Některé školy na sbírku věnují i výtěžek z prodeje výrobků žáků během vánočního jarmarku. Proto jsme se letos rozhodli, že se připojíme i my. Tak schválně, dokážeme i letos zase společně vykoupit všechny výrobky vašich dětí? Určitě ano!)