Poznávací zájezd do Drážďan 2018

Dne 8. listopadu jsme vyjeli do německého města Drážďany. Nejdříve jsme si prošli centrum, abychom si udělali celkový přehled o jeho památkách a kráse.

Nejprve jsme navštívili Zwinger. To je komplex barokních budov se zahradou. Jde o jedno z nejvýznamnějších stavebních děl v období baroka v Německu. Dále jsme šli přes náměstí Neumarkt do Verkehrsmuseum (Muzeum dopravy). Viděli jsme tam zajímavé exponáty z oblasti dopravy po vodě, ve vzduchu, na kolejích i na silnici.

Po odchodu z muzea jsme opět přešli přes náměstí Neumarkt a zastavili jsme se u sochy Martina Luthera před Frauenkirche  (kostel Panny Marie). Tam nám paní průvodkyně vyprávěla o historii Dráždan, o jeho kompletním zničení a o opětovné výstavbě města. Naše poslední cesta vedla tam, kam jsme se všichni moc těšili, do Primarku.

Výlet se nám všem moc líbil. Doprovázejícím paním učitelkám (Šachové, Lokočové, Novákové) za něj moc děkujeme.

Nicol Böhmová, 8. C

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2018-11-Poznavaci-zajezd-do-Drazdan/