Přehlídka dravců ZAYFERUS

Již potřetí k nám zavítala společnost Zayferus s přehlídkou dravých ptáků různých velikostí, barev a dovedností.

Přijeli nám ukázat kolem 30 různých druhů dravců. Byli tu malí draví ptáci, například poštolky, ale i velcí dravci, sokoli, káňata, luňák, orli a supi, sovy, sova pálená, sýček obecný, výr velký …

Na školním pozemku se nacházela dvě stanoviště. První stanoviště se zaměřilo na největší dravce, jako jsou orli, supi, sovy a káňata. Na druhém stanovišti se předvedli menší dravci, například sokoli, luňáci a poštolky.

Z vyprávění jsme se dozvěděli zajímavosti ze života dravců. Následně nás „prozkoušeli“, a ti z nás, kteří pozorně poslouchali výklad k různým druhům dravců, mohli vyhrát různé ceny jako třeba volnou vstupenku do areálu Lednice, pexeso s obrázky dravců, případně si vypustit dravce jako sokolník.

Poté došlo asi na tu nejlepší část programu. Letové ukázky! Dravci při letu útočili na atrapy zvířat tažené navijákem, létali nám nad hlavami, někteří se naopak docela vzdálili. V neposlední řadě si také někteří zkusili, jaké to je, když vám na ruku dosedne dravec.

Na úplný konec nám předvedli ukázkový let nejrychlejšího dravce – sokola stěhovavého.

Akce s dravci proběhla organizovaně, byla perfektně připravená a my jsme si tak odnesli pěkný zážitek.

Žáci školy

http://tomasjares.rajce.idnes.cz/Prehlidka_dravcu_ZAYFERUS_-_23.5.2017/