Přírodovědné soutěže – podzim 2018

Pražský pramen

Již několik let se žáci naší školy účastní přírodovědné soutěže Pražský pramen, kterou pro ně pořádají studenti gymnázia Botičská. Letos osmáci a deváťáci odpovídali na otázky z biologie, fyziky, chemie a zeměpisu, které souvisely s tématem Domácnost. Nejvíc bodů a tedy první místo získali hned tři žáci: Ondřej Cylek (8. D), Tadeáš Davídek (9. C) a Jana Herzmannová (8. C). Druhé místo obsadila Denisa Dvořáková (9. D) a na třetí příčce se umístil Marek Ptáček (8. E). Gratulujeme!

 

Přírodovědný klokan

Další přírodovědnou soutěží pro žáky osmých a devátých tříd, kde k otázkám z biologie, fyziky, chemie a zeměpisu přibyly i otázky z matematiky, je Přírodovědný klokan. V ní získal první místo Jozef Krištof (8. D), druhou příčku obsadil Marek Ptáček (8. E) a třetí místo patří Ondřeji Cylkovi (8. D). Gratulujeme!

 

MaSo

Po několikaleté odmlce jsme s žáky osmých ročníků vyrazili i na zajímavou matematicko – logickou soutěž MaSo, kterou pořádají studenti Matematicko – fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Zde žáci v týmu počítají příklady a současně hrají strategickou hru, do níž získávají hrací prvky za správné výsledky. Bylo to napínavé až do konce a i když jsme se neumístili vpředu, aspoň jsme si to užili. 🙂

Doufáme, že se žákům soutěže líbily a že se jich příště opět rádi zúčastní.