Halloween 2018

Pokud teď očekáváte obligátní článek o halloweenské veselici v tělocvičně, zklamu vás. Ne, nic takového se letos nekonalo. A to z toho prostého důvodu, že se pár učitelek a hlavně hromada nadšených osmáků a deváťáků usneslo, že to chce změnu.

Ne všechny změny bývají k lepšímu, ale tentokrát mě moje tušení nezklamalo. Hybatelem všeho se stala věta jedné deváťačky: „Pančelko, nechcete letos udělat Halloween trochu jinak? My bychom vám s tím pomohli.“ Poté následovaly 2 týdny hektických příprav.

Domluvili jsme se, že se žáci osmých a devátých tříd postarají o zábavu svých mladších spolužáků. A to se jim nadmíru podařilo. Namísto už poněkud okoukané parády masek v tělocvičně, následované diskotékou, čekala na naše mladší žáky hodina plná akce! Osmáci a deváťáci se činili, a tak hra střídala hru a akce akci. A bavili se všichni – ti, jejichž úkolem bylo někoho bavit, stejně jako jejich malí „zákazníci“. A ani paní učitelky nezůstaly stranou. Než jsme se nadáli, bylo po všem a zůstaly jen milé vzpomínky.

Aby bylo možné v tomhle akčním prostředí vůbec ocenit některé neuvěřitelné kreace z řad masek, vybrala každá třída ze svého středu tu opravdu nejkrásnější masku, kterou mohli ostatní ocenit v inovovaném slavnostním průvodu top masek, kterého se v průběhu 4. vyučovací hodiny zúčastnili právě jen ti nejkrásnější. 🙂

A jak to celé dopadlo? V soutěži o nej masku to dopadlo následovně:  v jednotlivcích zaslouženě zvítězila Veronika Salíková, která kvůli výrobě své masky vstala už ve 3 hodiny ráno. V kategorii skupin se o fous vítězství přiklonilo na stranu 9. D, 9. C skončila druhá.

KATEGORIE JEDNOTLIVCI:

1. Veronika SALÍKOVÁ 8. D „Monstrum“
2. Štěpán ŠEBEŠ 4. D „Vězeň“
3. Tereza JUSTOVÁ 4. E „Liška“

KATEGORIE SKUPIN:

1. Třída 9. D 9. D „Bezďáci“
2. Třída 9. C 9. C „Trash Gays“

Nejlépe namaskovaná učitelka: Jaroslava „Mrtvá panenka“ Davidová

Nejkrásnější dýně: 8.D