Prohlídka Poslanecké sněmovny

Ve čtvrtek 15. 3. se třídy 5. A a 5. B zúčastnily prohlídky prostor Poslanecké sněmovny ČR. Obě třídy měly své průvodce, prohlídka začala v info centru v Paláci Smiřických promítnutím filmu a informacemi o tom, co nás během prohlídky čeká. V rámci bezpečnosti jsme museli projít kontrolou jako na letišti a dbát pokynů zaměstnanců Kanceláře Poslanecké sněmovny. Procházeli jsme kolem kanceláří poslanců, potkali jsme i státní návštěvu z Kazachstánu, která zde byla také na prohlídce.

Paní průvodkyně nás zavedla i na galerii pro hosty, odkud jsme si prohlédli prázdnou jednací síň bez poslanců. Zde nám odpovídala na zvídavé otázky a přímo nás zahltila novými informacemi. Nakonec nás vyfotila na památku. Nejlepší hodnocení od dětí – je to vzpomínka na celý život. Velmi zajímavou exkurzi jsme spojili s prohlídkou nejbližšího okolí – Nerudova ulice, Pražský hrad, Karlův most. Paní vychovatelka Dolejšová nám cestu zpříjemnila zajímavým vyprávěním z historie. Počasí nám přálo, ale všichni jsme se rádi vrátili po náročném programu do školy na oběd.

Hana Němečková a spol.

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2018-03-Prohlidka-Poslanecke-snemovny/