Recitační soutěž ve španělštině

Ve čtvrtek 17. března se konalo školní kolo recitační soutěže ve španělštině. Do školního kola postoupilo z třídních kol 10 nejlepších žáků. Odborná porota, kterou tvořila paní učitelka Barbora Dohnalová a Květa Šrámková, měla nelehké rozhodování, protože všechny výkony měly vysokou úroveň a často byly velmi vyrovnané. V těžké konkurenci se na prvních místech umístili:

1. kategorie (6. a 7. třída):

  1. místo Štěpánka Kitzlerová
  2. místo Jana Čábelková
  3. místo Eliška Klimovičová

2. kategorie (8. a 9. třída):

  1. místo Daniel Pavlásek a Mikoláš Černý
  2. místo Emma Petra Malá a Markéta Papežová

Vítězům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za vynaložené úsilí. Ti nejlepší recitátoři dále postupují do 10. ročníku celorepublikové soutěže v recitaci poezie hispanofonních autorů s názvem En palabras del poeta („Ústy básníka“).

Barbora Dohnalová