Recitační soutěž ve španělštině

Ve středu 24. dubna 2019 se na Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů konal již 8. ročník soutěže v recitaci poezie hispanofonních autorů s názvem “En palabras del poeta” („Ústy básníka“). Tématem letošního ročníku byla poezie 21. století. Porota složená ze zástupců velvyslanectví Kuby, Mexika a Španělska se ujala nelehkého úkolu vybrat ty nejlepší z celkem 80 soutěžících ve věku 10 až 19 let.

Naší školu vzorně reprezentovala Dominika Čiháková z 8. C s básní Rescate od mladé španělské spisovatelky Elviry Sastro (Segovia, 1992) a Róza Blažková z 9. D s básní Por tus palabras, jejíž autorkou je mexická básnířka Rosa Gaytán (Oaxaca, 1955). Přestože se nám letos nepodařilo obsadit první tři příčky, byla to pro nás velmi příjemná a užitečná zkušenost. Obohatili jsme své komunikační dovednosti ve španělštině a rozšířili si znalosti kultury španělsky mluvících zemí.

Oběma dívkám děkujeme za vynaložené úsilí a úctyhodné výkony. ¡Muchas gracias por participar!

Barbora Dohnalová

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2019-04-Recitacni-soutez-ve-spanelstine/