Sbírka „Děti dětem“ 2016

V listopadových a prosincových dnech se žáci ZŠ s RVJ a RTVT Filosofská s velkou vervou zapojili do sbírky „Děti dětem“. Sbírka se konala ve spolupráci s Městskou částí Prahy 4 a vše, co jsme nashromáždili, je určeno malým dětem z Dětského centra Praha. Dětem, které z nejrůznějších důvodů nemůžou být se svými rodiči.

Informační plakát pro tuto akci vyrobila žákyně 7. ročníku Adéla Brzková. Naši žáci se v něm mohli dočíst, co děti z Dětského centra potřebují. Až do pátku 9. prosince tak naši žáci přinášeli do školy hromady vlhkých hygienických ubrousků, tuhých i tekutých mýdel, vlasových šamponů a pěn do koupele, olejíčků a jednorázových plen – prostě všeho, co můžou taková malá miminka potřebovat.

Žáci nosili výše zmíněné dary svým třídním učitelkám, které je shromáždily ve školním klubu. Část darů pochází přímo ze školy, neboť Žákovská samospráva si na své listopadové schůzce odsouhlasila, že výtěžek jednoho sběru papíru v částce 6000,- Kč bude poskytnut na nákup potřeb pro miminka.

A tak se stalo, že jsem jednoho rána stála v nákupním centru spolu s 5 báječnými „deváťačkami“ a společně jsme nadšeně házely do nákupního vozíku dárky pro miminka z Dětského centra. Ostatní nakupující i paní prodavačky zjistili, co a proč nakupujeme, začali se i v nevlídném sychravém ránu usmívat a padaly poznámky, že evidentně ne všechna mládež je tak k ničemu, jak se nám to média snaží namluvit. Nákup jsme s děvčaty přepravily do školy a poté byl přidán k ostatním dárkům. Nakonec jsme se s celou sbírkou společně vyfotografovali.

Městská část Prahy 4 odveze sbírku dne 14. prosince do Dětského centra Praha, kde určitě udělá velkou radost.

Za Žákovskou samosprávu ZŠ Filosofská
sepsala J.Davidová

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2016-12-Deti-detem-odvoz/