Florbal – dívky 8. a 9. tříd

Začátkem listopadu jsme se zúčastnily obvodního kola Prahy 4 ve florbale, které se konalo na Hamru. Hrály jsme ve složení Stázka Poláková, Gábi Hartmannová, Agi Mikundová, Veru Kučerová, Míša a Péťa Andresovy, Kačka Hořčičková, Klárka Hurtová, Markét Ježková, Terka Obuškevičová, Sofi Konvalinová a Barča Bumbalová. Už při vstupu do šatny jsme cítily, že se dobře umístíme. Náš plán bylo vyhrát první místo a pohár. Což se nám povedlo a do naší branky padl jenom jeden jediný gól. Do školy jsme hrdě přinesly pohár a získaly patřičnou odměnu – ČOKOLÁDU!

Konalo se druhé kolo, ze kterého jsme měly obavy. Nikdo netušil, na jakém místě se umístíme ani s jakými týmy se utkáme. V průběhu nás však čekaly nemilé překážky – naše brankářka nechtěla chytat, a tak jsme musely povolat do brány Markét, která nám ovšem bravurně zachytala a my jsme se nemusely strachovat, neboť jsme je všechny převálcovaly a postoupily tak do celopražského kola!

Ve třetím – posledním kole, kterého se zúčastnily vítězky z jednotlivých pražských obvodů, už byla ale obrovská konkurence. I přes všechen vypocený pot a snahu se nám nedařilo tak často trefovat bránu, jak jsme byly zvyklé. Nakonec skončily dva zápasy 2:3, třetí 2:4 a ten poslední jsme vyhrály, takže pro nás zbylo krásné čtvrté místo. Ale tak co? My jsme spokojené a náš tým se po dobu několika let jako jediný dostal až takhle daleko. Prostě DREAM TEAM, jak nám s radostí říkávala paní učitelka Lokočová, které tímto také děkujeme, protože i když my jsme hrály, byla to právě ona, která se nervovala na střídačce, podporovala nás a nikdy v nás neztratila naději. A také jaké lepší umístění než čtvrté, když jsme Praha 4….?
Michaela Andresová, 9.C

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2016-12-Florbal-divky-8-9-trid/