Sté výročí republiky na Pražském hradě

V neděli 14. října 2018 jsme se s historickým kroužkem vydali na Pražský hrad, kde jsme navštívili výstavy věnované k 100 letům naší republiky – Doteky státnosti v Jízdárně Pražského hradu, Tož to kupte! v Císařské konírně a Stráž na Hradě pražském v Tereziánském křídle Starého královského paláce. Také jsme se zastavili v tvořivé dílně, kde si někteří z nás něco vyrobili.

Měli jsme možnost si prohlédnout různé vlajky, medaile, oděvy, listiny, knihy, auta, jídelní servisy, fotografie, uniformy, prapory, prezidentskou sbírku výtvarného umění na Hradě, zhlédnout krátké filmy…, prostě mnoho exponátů, které se pojí se sto lety našeho státu.

Výstavy se nám líbily, a protože bylo krásné počasí, zakončili jsme naši exkurzi procházkou Rajské zahrady.

Historický kroužek

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2018-10-Ste-vyroci-republiky-na-Prazskem-hrade/