Svět deskových her

V pátek 17.2.2017 jsme navštívili Svět deskových her na Kubánském náměstí, který sestával z prodejny deskových her a z herny, kde jsme si mohli vyzkoušet zahrát jednotlivé deskové hry. K dispozici jsme měli jednoho asistenta, který nám pomáhal a vysvětloval pravidla hry. Návštěvu Světa deskových her všem vřele doporučujeme – www.svet-deskovych-her.cz. Zde je několik her, které jsme si stihli zahrát:

Formula D
Každý hráč měl k dispozici řadicí páku, poškození a 6 hracích kostek. Pomocí kostek se model formule pohybuje po hrací dráze a cílem je dostat se, co nejrychleji do cíle.
Hra nás velmi bavila a byla vtipná.

Krycí jména
Rozloží se 5 x 5 kartiček se slovy. Hraje se na 2 týmy. Z každého týmu je jeden kapitán, který se snaží napovědět jedním slovem svým spoluhráčům.
Hra se nám líbila, chtěli bychom ji domů.
Minus bylo v tom, že bylo velmi obtížné napovídat svým spoluhráčům.

Time’s up
Hrají se 3 kola, každý hráč má omezený čas. Hraje se ve dvojicích. Cílem hry je uhodnout, co nejvíce pojmů na kartičkách, který druhý hráč buď popisuje, nebo předvádí pantomimu. V prvním kole se jenom popisuje. Ve druhém kole se hraje pantomima, ale může se u toho mluvit. Ve třetím kole se hraje už jen pantomima.
Hra se nám velmi líbila až na to, že v kartičkách se špatně orientuje a hráč tím pak ztrácí čas na samotný popis či pantomimu.

Dixit 3
Každý hráč má 5 karet, na kterých jsou různé obrázky. Jeden z hráčů popíše svou kartu jedním slovem a ostatní hráči se snaží ve svých kartách nalézt co nejpodobnější kartu onomu popisu. Pak své vybrané karty dají hráči, který popisoval a ten je vyloží před sebe i se svojí kartou. Cílem ostatních hráčů je uhádnout, která z karet byla onoho hráče, který ji popisoval.
Hra se nám líbila a měla velmi nádherné obrázky.

Time machine – vynálezy
Každý hráč začíná se třemi kartami a snaží se je umístit do časové osy dle data, kdy dané objekty na kartičkách byly vynalezeny či objeveny. Cílem je umístit správně všechny tři kartičky do časové osy.
Hra nám přišla nudná.

Splendon
Každé kolo si hráč může vzít žetony nebo si koupit karty se slevou na žetony. Některé karty přidávají body k vítězství.
Hra byla dobrá.

Weykick
Stolní fotbal, kdy hráči jsou ovládáni pomocí magnetu pod stolem. Účelem je dát co nejvíce gólů soupeřovi do brány.
Nejlepší hra.

Na prodej
Hra má 6 kol a v každém kole se kupují domy. V dalších 6 kolech se domy prodávají a vyhrává ten, kdo vydělá nejvíce peněz.
Hra byla zábavná, rychlá, strategická a všechny bavila.

Colt Express
Ve hře je 7 banditů a jeden šerif. Hra probíhala v modelu vlaku.
Hra nikoho nebavila, byla složitá pravidla, na dlouho a vlak se rozpadl.

Žáci 6.E

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-03-Svet-deskovych-her/