ŠVP s programem ENVIRO 5. A a 5. C – hotel Horní pramen, Špindlerův Mlýn, 1. – 5. den (DENÍK)

5. den – pátek 2. 6.

Po snídani jsme se vydali splnit poslední aktivity a poté už následovalo předání diplomů a rozloučení s našimi instruktory. Těšíme se, že se s Míšou, Adrianem a Michalem potkáme třeba na jiné škole v přírodě. Po obědě jsme nasedli do autobusu a vyrazili zpět k našim rodičům. Kolem 16. hodiny bychom měli dorazit ke škole.

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2023-06-SVP-Spindleruv-mlyn-5A-5C-5-den/

 

4. den – čtvrtek 1. 6.

Dnešní dopoledne jsme opět strávili v přírodě. Odpoledne jsme vyrazili do Špindlerova Mlýna oslavit Den dětí výbornou zmrzlinou. Celý náš pobyt jsme zakončili diskotékou. Zítra dopoledne se rozloučíme s našimi instruktory a ve 13 hodin nasedneme do autobusu, který nás odveze zpátky k rodičům. Domů se těšíme, ale většina z nás by tu ráda zůstala třeba ještě týden.

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2023-06-SVP-Spindleruv-mlyn-5A-5C-4-den/

 

3. den – středa 31. 5.

Hurá, vyrazili jsme na celodenní výlet! Ráno jsme se nasnídali, nazuli jsme turistickou obuv a do batůžků jsme si uložili svačiny. A už jsme mohli vyrazit. 

Vydali jsme se na Luční boudu. Výstup byl trochu náročnější, ale zvládli jsme ho výborně. Pak jsme se pokochali krásnými výhledy a u Luční boudy jsme si dali oběd – hádejte, co dobrého patří k výletu?  Uhodli jste, samozřejmě řízek. 

Poté jsme se přes Výrovku, kde jsme se osvěžili zmrzlinou, vydali zpět směrem Špindlerův Mlýn. Sluníčko nás provázelo celý den. Zdolali jsme 20 kilometrů!

 Po návratu jsme si trochu odpočinuli a těšili jsme se na večeři. Pochutnali jsme si na výborných těstovinách. Většina z nás zvládla i přídavek – druhou porci. Celý den jsme zakončili výtvarnou činností – pokusili jsme se vyjádřit naše pocity z výletu. Celý den jsme si užili a už se těšíme na zítřejší program.

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2023-05-SVP-Spindleruv-mlyn-5A-5C-3-den/

 

2. den – úterý 30. 5.

Celý den jsme opět strávili v přírodě ve třech týmech, do kterých jsme se rozdělili v pondělí (Prameňáci, Šamani, Sudy). Sportovali jsme na hřišti a v lese, hráli jsme míčové hry, vyzkoušeli jsme si land art, chůzi naboso, užili jsme si krásné výhledy, vyzkoušeli jsme si filtraci vody. Těšíme se na večerní program.

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2023-05-SVP-Spindleruv-mlyn-5A-5C-2-den/

 

1. den – pondělí 29. 5.

Před polednem jsme dorazili na hotel. Přivítalo nás krásné slunečné počasí. Ubytovali jsme se a potom jsme si pochutnali na výborných špagetách.

Po poledním klidu proběhla první část programu. Rozdělili jsme se do tří družstev a nejprve jsme se seznámili s instruktory. Poté jsme se učili určovat místní rostliny a vytvořili jsme svoji vlastní mapu zvuků. Posilnění svačinou jsme se vydali krátkou vycházkou na blízké hřiště.

Pak už byl čas na večeři a večerní program – zahráli jsme si různé deskové hry, tentokrát v přírodě. Celý den utekl jako voda a už se těšíme na zítřejší program.

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2023-05-SVP-Spindleruv-mlyn-5A-5C-1-den/

 

Lenka Pilíková