Užili jsme si to náramně

Úmorná vedra, která letos na jaře zavládla, mě donutila se zamyslet, jak si učení na konci školního roku zpříjemnit. A povedlo se.

V pondělí 11. června se 2. D učila ve třídě jen první 2 hodiny. A pak to začalo. Vydali jsme se na zahradu a místo svačiny jsme uspořádali piknik. Tímto děkuji všem maminkám, které občerstvení připravily. V příjemném chládku našeho zahradního altánu jsme zvládli práci do písanky. Poté jsme jeden po druhém plnili úkoly, které na sebe děti vzájemně připravily. Byl to motivační úkol, který bylo možno využít při poslední hodině PČ. Následně se děti uvelebily na dekách a karimatkách a přečetly další kapitolku z knihy Z deníku kocoura Modroočka. Je to pohoda, když se nemusí sedět v lavicích.

Nejlepší částí dne byla vodní bitva, při které se děti zapotily a zároveň příjemně osvěžily.

Na závěr vyučování žáci při pracovních činnostech vyráběli z papíru skládačku Nebe, peklo, ráj. Pro někoho známá věc, pro jiné novinka.

Vyučování uteklo jako voda a některým dětem se ani nechtělo domů. To je dobře. 🙂

Olga Zůnová

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2018-06-Uzili-jsme-si-to-naramne-vodni-bomby/