Výlet do dob Trabantů

Poslední neděli v lednu 2018 jsme se vypravili prohlédnout si komplexní historii výroby vozů značky Trabant, od prvního předchůdce Trabanta AWZ – P70 /1954/ až po nejnovějšího čtyřtaktního Trabanta 1, se kterým byla výroba těchto vozů v roce 1991 ukončena.

Muzeum se nachází v budově STK v Motole a už před ní jsme mohli obdivovat několik vozů i do některých i nastoupit. V samotné expozici jsme si prohlédli kompletně vybavenou dobovou garáž se závodním trabantem, v části uříznutého vozu jsme si zkusili, jak se tehdy sedělo, jak se v něm řídilo a řadilo. Také jsme nasedli na dobové kolo i motorku. Viděli jsme i model vojenského Trabantu Kübel i s vojáky před Brandenburskou bránou v Berlíně. Také jsme mohli na modelu motoru vyzkoušet, jak fungoval. Ve vitrínách nás zaujaly hračky i předměty denní potřeby, které se dovážely z bývalé NDR. Nejvíce se nám asi zalíbil rudý model se srpem a kladivem a s nápisem: „ Kde soudruzi z NDR udělali chybu?“.

V tomto muzeu se nám moc líbilo a milovníkům aut ho vřele doporučujeme.

Historický kroužek

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2018-02-Vylet-do-dob-Trabantu