Výroba ptačích budek v 6.A

Pondělí 12.6.2017 se žáci 6.A z Jitřní nevzdělávali „klasicky“, ale „prakticky“. V sedmi tvůrčích skupinkách vyráběli ptačí budky. Na první pohled jednoduchá a rychlá záležitost, ale opak byl pravdou. Cílem bylo vyrobit budky takové, aby se v nich ptáčků líbilo, aby do nich nefoukalo. Proto bylo potřeba i opakovaně práci předělávat.

Z připraveného polotovaru jsme budky sestavili, sešroubovali, vchod opatřili ochranným plechem a pro větší trvanlivost i nalakovali. Takto vyrobené budky jsme následně umístili na stromy před školu a taky do lesíka v okolí.

V rámci naší práce jsme získali i nové informace o ptácích, kteří žijí v Praze a o kterých se zase až tak moc neví. Tematicky nám to krásně obohatilo školní výuku přírodopisu, kde právě probíráme téma „ptáci“.

Neopomenutelným faktem bylo i další poznávání dětí vzájemně mezi sebou, spolupráce a tolerance různých zájmových skupin ve třídě 6.A.

David Gajdošík

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-06-Vyroba-ptacich-budek-v-6A/