Žáci šestých tříd v „pravěku“

V pátek 1. prosince 2017 jsme se vydali do Mladé Boleslavi do paláce Templ, kde jsme se vrátili v čase a vyzkoušeli si některé činnosti pravěkých lidí.

Rozdělili jsme se do čtyř skupin a postupně navštívili 6 stanovišť. Také jsme dostali knížečku, do které jsme si postupně lepili informace o činnostech, které jsme absolvovali.

Tak jsme se dozvěděli o vzniku pazourků a výrobě pazourkových nožů, pomocí kterých se nám podařilo přeříznout kůži. Dále jsme se pokoušeli vyvrtat díru bezovou větvičkou do kamene a pazourkovým hrotem do dřeva. Na dalším stanovišti jsme si vyzkoušeli namlít mouku na zrnotěrce a zjistili jsme, že bylo potřeba dost síly, než si mohli upéct placku. Také jsme si povídali o amuletech a pravěkých špercích a jeden jsme si také vyrobili a odvezli domů. Moc se nám líbilo povídání o Ötzim ,muži v ledu, a mohli jsme si vyzkoušet jeho boty. Poslední stanoviště bylo věnováno výrobě hracích keltských kostek, se kterými jsme si pak s radostí zahráli.

Nakonec jsme si mohli vyrazit mince s motivem Caesara a koupit si ručně vyráběné náhrdelníky, náramky, pazourkové nože, zuby žraloka a mnoho dalšího.

Exkurze se nám moc líbila – hlavně, že jsme si mohli vše vyzkoušet!

Žáci 6.C

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2017-12-Zaci-sestych-trid-v-praveku/