Zájezd do Drážďan – Jitřní

Vyjeli jsme okolo 7. hodiny a všichni jsme už byli natěšeni. Dokonce i počasí nám docela přálo. Během cesty v autobuse jsme si prohlédli spoustu letáků, abychom alespoň trošku tušili, kam vlastně jedeme.

Nejprve jsme se zašli podívat na zámek Moritzburg, kde se natáčela pohádka ,,Tři oříšky pro Popelku“. Průvodkyně, která nám o všem povídala, nás seznámila s různými zajímavostmi. Pak jsme jeli do Drážďan, kde jsme si prošli část města a paní průvodkyně nás seznámila s jeho historií.

A nakonec přišla část dne, na kterou jsme se všichni nejvíce těšili- rozchod. Někdo se šel projít po městě, ale nejvíce žáků šlo stejně pouze na jedno místo- Primark. Někteří si koupili suvenýry, někdo oblečení nebo jídlo. Všichni jsme byli nadšeni a nikomu se nechtělo zpět domů.

Při zpáteční cestě jsme si vyprávěli své zážitky a dojmy a než jsme se nadáli, byli jsme zase v Praze. Byl to skvělý výlet, na který budeme vzpomínat jen v dobrém.

Kristýna Koberová, 9. A

 

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2016-11-Drazdany_Jitrni/