Zájezd do Švýcarska – středa 5. 6.

Odjezd byl dnes naplánován na 8:30 hodin, aby si všichni stihli ráno udělat snídani a svačiny na cestu.

Na doporučení paní správcové jsme přidali do programu krátkou vycházku u městečka Charmey, kde jsme se prošli po malém visutém mostě, jen pár metrů nad hladinou jezera. Než jsme se vydali na cestu, měli všichni možnost dokoupit zásoby v místním obchodě.

Další zastávka byla ve městě Broc, kde sídlí čokoládovna Cailler. Absolvovali jsme prohlídku objasňující historii i současnou výrobu čokolády ve Švýcarsku. Po možnosti nákupu čokolády v podnikovém obchodě jsme vyrazili do hlavního města Bern.

V Bernu byla okružní jízda městem a pauza u medvědária. Cestou do sýrárny jsme se zastavili na venkově u statku se 150 kravami, několika koňmi a jinými zvířaty.

V pozdních odpoledních hodinách jsme si prošli výrobu sýrů ementálského typu ve vesnici Affoltern.

Po návratu na chatu si vaříme večeře a chystáme se na večerku.

Václava Mašková

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2019-06-Zajezd-do-Svycarska-streda-5-6/