Zájezd do Švýcarska – úterý 4. 6.

Dnes ráno po snídani a výrobě svačinek vyrazila naše skupina směrem Lucern, ale před návštěvou města byl v plánu výstup na Pilatus.

Z města Kriens (480 m. n. m.) jsme vystoupali kabinovou lanovkou pro čtyři osoby do přestupní stanice Fräkmüntegg (1 416 m. n. m), kde jsme přestoupili na velkokapacitní lanovku. Touto lanovkou se přesunula celá naše skupina naráz do střediska Pilatus Kulm (2 070 m.n.m). Společně jsme zde absolvovali vyhlídkovou trasu okolo vrcholu Oberhaupt (2 106 m.n.m.) a nakonec vystoupali i na tento vrchol na vyhlídku.

Počasí bylo překrásné a tak jsme viděli jako z letadla větší část vrcholků Alp i jezera rozesetá po krajině na severovýchod od nás. Zpět do údolí nás svezla nejstrmější zubačková dráha na světě která v některých místech překonává klesání až 49 %. Ve městě Alpnachstad jsme přesedli zpět do našeho autobusu a vyrazili na prohlídku města Lucern.

V 19 hodin jsme dorazili na naše ubytování, všichni vaří večeři a budou se chystat na večerku.

Václava Mašková

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2019-06-Zajezd-do-Svycarska-utery-4-6/