Jak jsme zachránili ptáčka

Na konci tohoto školního roku jsme si cestou z divadla všimli před školou malého černobílého ptáčka, který nevypadal moc dobře. Zmítal se v trávě a nemohl létat. Těžko na první pohled říct, zda se jedná o ptáčka zraněného nebo o odrostlejší mládě, vypadlé z hnízda. Každopádně nemohl létat a snažil se před námi utéct. Přiběhla za námi naše paní učitelka a s naší pomocí ho chytila a vzala do rukou.

Ptáčka jsme odnesli do školy, od pana školníka si vyžádali krabici a ptáčka do ní dali. Paní učitelka s ním šla do kanceláře, aby zavolala na Záchrannou stanici hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy. My jsme mezitím čekali, jak to celé dopadne. Paní učitelka se vrátila a řekla, že se podle fotografií, které do záchranné stanice poslala, jedná o mládě straky a že si pro něj přijedou.

Jak nám druhý den referovala, odpoledne si pro malou straku opravdu přijeli a odvezli si ji. Až trochu povyroste, pustí ji zpět do přírody. Takže to s ní nakonec i díky nám dobře dopadlo! 🙂

Za třídu 6. D sepsala
Eliška Herinková