Laťka Jitřní 2020

Skvělou formu si načasovala výškařka Veronika Sobotová z 5. D, když na čtvrtečním závodu „Laťka Jitřní“ vyskákala ve své kategorii 1. místo.

Do finále se dostaly hned tři závodnice se stejným počtem pokusů na stejné výšce, a tak musel přijít na řadu rozskok. Nejdříve na 125 cm vypadla závodnice ze ZŠ Křesomyslova. Boj mezi jedinou zástupkyní z Říčan a naší Verčou započal na 128 cm bez zdařilého pokusu. Stejně tak tomu bylo i na výšce o centimetr níže a až první skok na 126 cm rozhodl o zlatu pro naši úspěšnou skokanku.

Ani ostatní naši reprezentanti neskončili za očekáváním. Jen několik centimetrů od stupňů vítězů skončila ve stejné kategorii jako Veronika i Josefína Šebková, a tak se musela spokojit s medailí bramborovou.

Chlapci nás reprezentovali ve dvou kategoriích. V té nejstarší se hned všem čtyřem našim borcům podařilo vylepšit své osobní rekordy. Ten nejlepší měl hodnotu 155 cm a jeho autorem byl Ondra Cylek. Pokud by chtěl letos pomýšlet na zlato, tak by se musel zlepšit ještě o dalších osm centimetrů. Taková totiž byla jeho letošní hodnota.

V kategorii čtvrtých a pátých tříd si pak nejlépe vedl Filip Netolický, který se 126 cm lehce zaostal za svým maximem a to mu stačilo na obstojné šesté místo.

Robert Medřický

http://filosofska.rajce.idnes.cz/2020-02-Latka-Jitrni/