Návštěva francouzského institutu

Dne 5.4. se naše francouzské třídy účastnily návštěvy francouzského institutu v Praze. Celý den již od začátku probíhal ve francouzském stylu, museli jsme tedy začít croissantem v pekařství kousek od institutu. V institutu samotném jsme si prohlídli francouzské knihkupectví, probrali pár francouzských autorů, prolistovali Malého prince a někteří byli tak motivovaní, že si zakoupili knížku, či časopis. V institutu se dá najít i mediatéka, kde, jak už název napovídá, se dají půjčit nejen knížky, ale i jiná média spojená s francouzským jazykem.

Personál byl velice ochotný a dokonce nám dal i několik CD s francouzskou hudbou, DVD s fotkami zachycujícími francouzské reálie a několik kartiček s francouzskými idiomy, jako například „Courir sur le haricot“ v doslovném překladu „Běhat po fazoli“, ale opravdu výraz pro „rozčilovat někoho“.

Hlavním cílem bylo zhlédnutí francouzského snímku „Demain tout commence“ – „ I dva jsou rodina“. Film byl promítán francouzsky s českými titulky v kině francouzského institutu. Všichni si ho velice užili, i když na konci bylo potřeba velké krabice papírových kapesníku. Bez toho by to ale nebyl pravý francouzský film.

Daniela Veselá