Sportujeme: vybíjená, OVOV a softball

Vybíjená

Již tradičně se naše čtvrté a páté třídy zúčastnily ve vybíjené škol Prahy 4, kterou pořádá Hobby centrum v rámci soutěží Poprask.

Naše družstvo ve složení Magdaléna Adamová, Ema Pražáková, Johana Medřická, Aleš Netolický, František Valentin, Tobiáš Vlk, Dominik Šlais, Jan Šidlo, Minh Anh Bui, Martin Valeš, Marek Halva, Jakub Litoš a Marek Papež si vedlo s naprostým přehledem až do finále.

Finále bohužel poznamenala řada taktických chyb z naší strany a tudíž prohra o jednoho jediného vybitého hráče v součtu dvou her po sedmi minutách. Konečné druhé místo však je pěkné umístění a všem hráčům děkujeme za reprezentaci školy.

 

OVOV

Po dvouleté odmlce se opět konal Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Letos soutěžili jednotlivci ročníků 2007-2012 a družstva složená ze čtyř dívek a čtyř chlapců narozených v letech 2008-2011.

Okresní kolo na ZŠ Jitřní se konalo za slunného počasí, které bylo umocněno i výkony našich borců, kteří získali v silné konkurenci atletů dvě první místa (Josefína Hattlmannová 4.B, Josefína Šebková 6.B), jedno druhé (Tereza Kopecká 4.B) a jedno dělené třetí místo (Elen Fuksová 4.B, Johana Medřická 4.B)

Družstvo v celkovém součtu a obrovské konkurenci skončilo na pátém místě. A právě vysoká sportovní kvalita zúčastněných škol vedla k postupu až pěti škol z Prahy 4 na zisk nejvyššího počtu bodů v Praze. Na pražské kolo na Slavii se tak probojovalo kromě obou Josefín a Terezy v jednotlivcích i naše školní družstvo.

Zde si suverénně vedla Josefína Šebková, která svoji kategorii ovládla a postoupila na celorepublikové finále, které se bude konat v průběhu září v Brně.

Družstvo obsadilo v 17 členné konkurenci nejlepších týmů z Prahy konečné 10 místo. Největším problémem v obou kolech byla síla (kliky, leh-sedy, shyby), kde jsme ztráceli nejvíce bodů. V ostatních disciplínách jsme byli konkurenceschopní. Dokonce například v hodu jsme se umístili mezi nejlepšími týmy.

Děkujeme všem našim odhodlaným soutěžícím při plnění fyzicky náročných disciplín za reprezentaci školy.

 

Softball

Jakmile vysvitne slunce, je čas na softballový turnaj základních škol Prahy 4, který se již tradičně konal na hřištích TJ Tempo Praha  – softball, baseball. Naše zkušené družstvo po drobném zaváhání s nejslabším účastníkem nakonec ukázalo svoji sílu a ve vyrovnaném finálovém utkání přetlačilo soupeře disponujícím vynikajícím nadhozem 2:1 na body. Naši hráči porazili soupeře hlavně kvalitní obranou v poli a konzistentním tlakem na pálce a metách.

Družstvo vyhrálo turnaj a odvezlo si zlatý pohár pro vítěze ve složení: Barbora Medřická, Ondřej Bílek, Petr Dušek, Štěpán Oberstein, Matyáš Mottl, Dominik Durlin, Filip Netolický, Lukáš Váňa, Oliver Valenta a Kryštof Tikal.

Děkujeme všem zúčastněným za reprezentaci školy.

Robert Medřický

https://filosofska.rajce.idnes.cz/2022-05-Sportujeme-vybijena-OVOV-softball/